Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREJahti më ‘in’ i të gjitha kohërave vjen për të gjithë adhuruesit...

Jahti më ‘in’ i të gjitha kohërave vjen për të gjithë adhuruesit e tij në 2025

Një kompani evropiane po prodhon një anije lundrimi krejt të re në 2025 -me slitën e parë hibride në botë dhe në det dhe rrëshqitje uji.

‘Norwegian Aqua’ është anija e fundit e fundit nga Norwegian Cruise Line.

Aventura më e re është ajo e Norvegjisë Aqua, e cila do të jetë pjesë e klasës së tire Prima.

Anija do të niset nga Florida në prill 2025 dhe do të marrë pasagjerë në një udhëtim shtatë-ditor përmes Karaibeve .

Imazhi

Lundrimet pritet të bëjnë në një botë destinacionesh ekzotike, duke përfshirë Puerto Plata në Republikën Domenikane , Tortola në Ishujt e Virgjër Britanikë, Shën Thomas në Ishujt e Virgjër të SHBA, si dhe ishullin privat të kompanisë së lundrimit në Bahamas.

Norvegjia Aqua do të jetë në gjendje të mbajë 3751 pasagjerë brenda një sërë dhomash dhe suitash të ndryshme .

Do të ketë një opsionesh në bord, duke përfshirë Suites Duplex Haven me tre dhoma gjumi.

Suitat luksoze do të shtrihet në dy kate dhe do të ketë një dhomë të përbashkët, një dhomë ushqimi, tre banjë, një ballkon dhe dritare nga dyshemeja deri në tavan.

Do të ketë një seri dhomash në studio të dizajnuara për udhëtarë të vetëm .

Imazhi

Përveç dhomave, Norvegjia Aqua do të jetë një tjetër shtëpia e slitës së parë hibride në botën dhe rrëshqitjet e ujit.

Aqua Slidecoaster do të ketë rrëshqitje të dyfishta dhe do të shtrihet në tre nga katet e anijeve me një sërë kthesash dhe kthesash.

Do të ketë një kompleks të ri sportiv dixhital në bordin e anijes.

Gloë Court do të ketë një dysheme LED interaktive ku pasagjerët bëjnë të mund të ndodhin një sërë aktivitetesh gjatë ditës.

Më pas do të bëhet një hapësirë ​​​​në mbrëmje.

Do të ketë gjithashtu aktivitete miqësore për familjen në bord, si Akademia Splash për mysafirët e moshës 3 dhe 12 vjeç, ndërsa Entourage do të jetë e gjallë e dedikuar e anijeve për adoleshentët .

Imazhi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME