Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËJennifer Lopez zbulon detaje rreth projektit të saj “This Is Me Now”

Jennifer Lopez zbulon detaje rreth projektit të saj “This Is Me Now”

Jennifer Lopez po tregon historinë e saj sipas kushteve të saj. Këngëtarja ka njoftuar datën e publikimit për albumin e saj të ri të shumëpritur, This Is Me… Now, së bashku me këngën e saj kryesore dhe një film shoqërues.

Lopez publikoi trailerin për projektin e saj gjithëpërfshirës të hënën. Në fragmentin e shkurtër, këngëtarja është ulur përballë zjarrit, ndërsa jashtë bie shi. Ajo hedh një letër në zjarr ndërsa thotë: “Kur isha vajzë e vogël, kur dikush më pyeti se çfarë doja të bëhesha kur të rritesha, përgjigja ime ishte gjithmonë … e dashuruar”.

Letra e shkruar me dorë mban datën 24 dhjetor 2002 dhe duket se është nga Affleck në ditët e para të lidhjes së çiftit. “Jeta është e vështirë, por ti je e ëmbël”, thuhet në shënim. “Faleminderit për dhuratën. Shpresoj t’ju pëlqejnë lulet”

Albumi dhe filmi do të publikohen më 16 shkurt 2024. Lopez ka njoftuar gjithashtu se kënga e saj kryesore, “Can’t Get Enough”, do të dalë më 10 janar 2024 dhe është në dispozicion për t’u ruajtur paraprakisht tani në të gjitha platformat kryesore të transmetimit.

Sipas një njoftimi për shtyp, This Is Me… Now: Filmi ofron “të vërtetën” pas titujve që rrethojnë jetën personale të Lopez. Është drejtuar nga Dave Meyers dhe është bashkë-shkruar nga Lopez, Matt Walton dhe Affleck, dhe do të transmetohet në Prime Video.

Jennifer më parë ngacmoi publikimin e ardhshëm me një mesazh të veçantë për fansat e saj.

“Kjo eksperiencë muzikore është një manifestim, përmes muzikës, filmit, realitetit, i rrugëtimit të një jete në kërkim të së vërtetës për dashurinë”, ndau ajo në Instagram gjatë fundjavës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME