Tuesday, May 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKlodiana Lala: 4 janë qytetet më problematike me krimin në Shqipëri

Klodiana Lala: 4 janë qytetet më problematike me krimin në Shqipëri

Vrasjet në Shqipëri janë shtuar frikshëm, dhe bandat nuk po pyes për rend dhe polici. Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, teksa numëronte krimet e fundit në vend, thotë se krimi është bërë shumë radikal, duke dashur të përçojnë mesazhe te qytetarët.

”Ngjarja e fundit e atentatit ndaj Aleksandër Sadikaj, në afërsi të TEG-ut ndaj të cilit u përdorën sasi rreth gjysmë kg tritol, e pandodhur qëkur, ndodhi se aty ka qarkullim dhe ngjarja ka krijuar pasiguri te qytetarët.

Këto ngjarje tregojnë se krimi është bërë shumë radikal, në këtë mënyrë ata duan të përçojnë mesazhe te njerëzit. Rastet e fundit kanë krijuar një klimë terrori te qytetarët.

Kemi disa qytete problematike, prin Tiranë, Elbasani, që kohëve të fundit ka pasur një seri ngjarjesh dhe më pas atentatet kanë kaluar në seri, më pas kemi Durrësin që ka kriminalitet të shtuar, Shkodra po ashtu”,-tha në ”MCNTV”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME