Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKoçiu: Qendra e Strokut në Spitalin Memorial Fier, bashkëpunim i frytshëm profesional...

Koçiu: Qendra e Strokut në Spitalin Memorial Fier, bashkëpunim i frytshëm profesional shqiptaro-turk

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Albana Koçiu ka ndarë në facebook një tjetër sukses në diagnostikimin e patologjive të arterieve cerebrale në Qendrën e Strokut pranë Spitalit Memorial Fier.

Ministria ka përmemdur bashkëpunimin e frytshëm profesional atë shqiptaro-turk.

Postimi i Ministres Koçiu:

Në Njësinë e Strokut në Spitalin Rajonal Memorial Fier, realizohet me sukses procedura e diagnostikimit të patologjive të arterieve që furnizojnë trurin nëpërmjet angiografisë cerebrale.

 Kjo procedurë realizohet duke përdorur teknologjinë më bashkëkohore nëpërmjet një kateteri duke krijuar pamje imazherike të avancuara, për të shmangur ndërhyrjet kirurgjikale te pacienti.

 Mirënjohje ekipit multidisiplinar turko-shqiptar të Spitalit Memorial.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME