Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËKolegji Zgjedhor vendos përsëritjen e zgjedhjeve në Rrogozhinë

Kolegji Zgjedhor vendos përsëritjen e zgjedhjeve në Rrogozhinë

Kolegji Zgjedhor ka vendosur përsëritjen e zgjedhjeve në Bashkinë Rrogozhinë, duke pranuar në këtë mënyrë kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, i cili ka kërkuar edhe pavlefshmëri të kutive të burgut.

Po ashtu KAS rihapi kutinë e burgut ku kishte pretendime, por rezultati nuk ndryshoi, diferenca mes kandidatëve u ngushtua, me 21 nga 30 vota.

Kujtojmë se pas rivlerësimit të votave të vlefshme dhe të pavlefshme, Edison Memollaj grumbulloi 5129 vota, ndërsa Shkëlqim Hoxha 5108 vota.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME