Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREKomenti i Cristiano Ronaldos për Topin e 8 të Artë të Leo...

Komenti i Cristiano Ronaldos për Topin e 8 të Artë të Leo Messit bën xhiron e rrjetit

Cristiano Ronaldo komentoi në një sulm të ashpër ndaj Lionel Messit nga një gazetar spanjoll pas fitimit të Topit të Artë të yllit të Inter Miami.

ÇFARË NDODHI? Messi fitoi për herë të tetë Topin e Artë në ceremoninë e vitit 2023 në Paris të hënën mbrëma, duke shkuar në tre më shumë se rivali i përjetshëm, Ronaldo. Disa kritikë janë të mendimit se sulmuesi i Inter Miami dhe Argjentinës ishte me fat që mundi Erling Haaland, mes tyre edhe gazetari i Diario AS, Tomas Roncero. Ai tha në një video të postuar në llogarinë e medias spanjolle në Instagram: “Përshëndetje miq. Ajo që ne e dinim ka ndodhur. Ata do t’i jepnin një tjetër Top të Artë Messit. Ai shkoi të dilte në pension në Miami, por tashmë kishte dalë në pension te PSG që të përgatitej për Kupën e Botës. Ai fitoi Kupën e Botës, po, mirë, por me 6 penallti në favor të tyre. Kupa e Botës ishte 10 muaj më parë, ne jemi në nëntor. Messi ka tetë Topa të Artë por, ai duhet të ketë pesë, ai ka Topin e Artë të [Andres] Iniesta dhe Xavi, [Robert] Lewandowski që fitoi gjashtë trofe në një sezon dhe Haaland që ishte golashënuesi më i mirë i gjithçkaje”.

Ronaldo e ka pëlqyer postimin dhe çuditërisht ka komentuar edhe me katër emoji me fytyrë të qeshur. Përgjigja e sulmuesit të Al-Nassr tashmë është pëlqyer nga mbi 12,000 përdorues të Instagramit.

Image

PANORAMA MË E MADHE: Messi dhe Ronaldo shijuan një mori betejash të paharrueshme gjatë karrierave të tyre përkatëse në Barcelonë dhe Real Madrid. Është debatuar prej kohësh se cili meriton titullin e lojtarit më të mirë në histori, por disa mendojnë që Messi kaloi përpara yllit portugez pasi frymëzoi Argjentinën në kurorën e tretë të Kupës së Botës në Katar 2022.

PO TJETËR? Ronaldo do të rikthehet në aksion për Al-Nassr kur ata të përballen me Al-Ettifaq në ndeshjen e 16-të të Kupës së Mbretit të Kampionëve të martën. Messi, ndërkohë, sapo ka përfunduar sezonin e tij të parë në MLS me Inter Miami dhe nuk do të kthehet në fushë deri në ndeshjet e ardhshme të Argjentinës në ndeshjet ndërkombëtare në nëntor.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME