Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKriteret/ Në kërkim të James Bond-it të ri

Kriteret/ Në kërkim të James Bond-it të ri

Kërkimi për James Bond-in e ardhshëm është ende në fillim.

Në një intervistë për Variety, producentët Barbara Broccoli dhe Michael G. Wilson folën për gjetjen e aktorit të duhur për rolin dhe angazhimin e gjatë që ata po kërkojnë.

Një nga emrat më të sugjeruar për Bond-in e ri ka qenë Idris Elba, edhe pse producentët duket se nuk mendojnë se kjo do të ndodhë.

“Ai është i mrekullueshëm,” tha Wilson.

“Ne e duam Idrisin”, tha Brokoli. “Gjëja është se do të ketë disa vite pushim,” shprehet ajo. “Dhe kur ne e marrim Bondin, është një angazhim 10, 12-vjeçar. Pra, ai ndoshta po mendon: ‘A e dua vërtet atë gjë? Jo të gjithë duan ta bëjnë këtë.”

Wilson shtoi, “Dhe ai ishte në fillim të të 30-ave në atë kohë!”

Elba, nga ana e tij, tashmë është 50 vjeç.

Duke folur për aktorët e rinj që kanë shprehur interes për rolin ikonik, Broccoli shpjegoi se është një angazhim shumë më i madh nga sa mendojnë shumë.

“Shumë njerëz mendojnë, ‘Oh po, do të ishte kënaqësi të bëja një të tillë’, qeshi ajo. “Epo. Kjo nuk do të funksionojë.”

Wilson shtoi: “Është një investim i madh edhe për ne, të nxjerrim një Bond të ri.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME