Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKryeministri Rama me urgjencë në sallën e operacionit në QSUT, heq apandesitin

Kryeministri Rama me urgjencë në sallën e operacionit në QSUT, heq apandesitin

Kreu i qeverisë, Edi Rama i është nënshtruar mbrëmjen e djeshme një ndërhyrje kirurgjikale pas mesnatës për heqjen e apandesitit.

Zyra e shtypit në kryeministri ka bërë me dije se kreu i qeverisë ka bërë disa teste imazherike në QSUT ku është diagnostifikuar me apandisit akut.

Ai i është nënshtruar operacionit për heqjen e apandestit pas rekomandimit të mjekëve specialistë, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Aktualisht ndërhyrja konsiderohet e suksesshme dhe gjendja shëndetësore e kryeministrit Rama paraqitet e mire.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME