Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKujdes, ka përmbytje nga shirat!

Kujdes, ka përmbytje nga shirat!

Reshjet e dendura të shiut në gjithë vendin kanë sjellë probleme më përmbytjet.

Autostrada Durrës-Kavajë mësohet se është përmbytur, dhe siç shihet nga fotoja, mjetet lëvizin përmes ujit.

Gjithashtu përmbytje janë regjistruar dhe në Gjirokastër. Rrugët e kryeqytetit janë nën ujë. Ndërkohë në Vlorë raportohet për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra. Edhe në Lezhë ka probleme me ujin në rrugë. Ndërkohë zonat e Durrësit janë përmbytur.

Kushtet e këqija të motit do të vijojnë edhe ditën e nesërme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME