Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTKupa e Botës/ 4 amerikano-latine shpallin kandidaturën e përbashkët për 2030

Kupa e Botës/ 4 amerikano-latine shpallin kandidaturën e përbashkët për 2030

Edicioni i ardhshëm i Kupës së Botës, do të organizohet në vitin 2026, në Amerikën Veriore, në Meksikë, SHBA dhe Kanada. Deri më tani ky është edicioni i fundit që FIFA ka përzgjedhur vendin organizator, ndërsa së fundmi është bërë zyrtare kërkesa për edicionin e vitit 2030.

Argjentina, Paraguai, Uruguai dhe Kili janë bërë bashkë për të sjellë organizimin e kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit në Amerikën e Jugut pas edicionit 2014.

Tani mbetet për t’u parë nëse FIFA do t’i besoj organizimin e Kupës së Botës këtyre katër shteteve, që do të ishte për herë të parë që Botërori të zhvillohet në katër shtete të ndryshme

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME