Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTKuqezinjtë zyrtarizojnë miqësoren e luksit me kampionët e Europës

Kuqezinjtë zyrtarizojnë miqësoren e luksit me kampionët e Europës

Ekipi kuqezi, do të luajë një miqësore luksi në 16 nëntor ndaj Italisë, në Tiranë.

Kjo miqësore ndaj Kampionëve të Europës në fuqi është e para në historinë e futbollit shqiptar që do të luhet në Tiranë dhe e dyta në gjithë bilancin me fqinjët italian, pas asaj miqësore të luajtur më 18 nëntor 2014 në Gjenovë, ku Italia triumfoi 1-0 me golin e Okaka.

Kuqezinjtë ndërkohë do të zhvillojnë dhe një ndeshje miqësore me Arabinë Saudite më 26 tetor 2022. Marrëveshja e arritur Federatën e Futbollit të Arabisë Saudite parashikon që kjo ndeshje të zhvillohet në qytetin e Abu Dabit, në Emiratet e Bashkuara Arabe.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME