Thursday, March 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTKy përzgjidhet  goli më i bukur i Kupës së Botës (vidio)

Ky përzgjidhet  goli më i bukur i Kupës së Botës (vidio)

FIFA ka zbuluar golin më të bukur në “Katar 2022”, i cili ka marrë më shumë vota nga tifozët. Më saktësisht, janë votuesit në faqet e “qeverisë” botërore të futbollit, ato që kanë bërë zgjedhjen e tyre, duke pëlqyer më shumë realizimin e Richarlison, me roveshatë.

Sulmuesi i Tottenham shënoi golin e parë në ndeshjen ndaj Serbisë, në fazën e grupeve, e cila u fitua nga amerikano-jugorët me rezultatin 2-0.

FIFA shkroi në Twitter: Votuar nga ju dhe vetëm ju: @richarlison97! Goditja e biçikletës (roveshata) është zgjedhur goli juaj (më i bukuri) ‘Hyundai’ i turneut!

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: