Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETLala: 3 grupe kriminale janë bërë bashkë, shteti të ndërhy urgjent

Lala: 3 grupe kriminale janë bërë bashkë, shteti të ndërhy urgjent

Gazetarja Klodiana Lala paralajmëron për pasoja të rënda nëse shteti nuk ndërhyn urgjent. Në një postim në rrjetet sociale, Lala flet për atentatin ndaj Marklen Hakës dhe një atentat në Lezhë si motiv dhe deklaron se 3 grupe kriminale janë bërë bashkë.

“Në emisionin ‘NE SHENJESTER’ kam trajtuar atentatin ndaj Marklen Hakës në shtator të 2019 në Nikël. Mes të tjerash kam deklaruar se ngjarja lidhet me një atentat mafioz që ka ndodhur në Lezhë disa kohë më parë ku viktimë mbeti një personazh shumë i njohur në atë zonë. Zyrtar vendor.

Për fat të keq përplasja mes palëve po bëhet shumë e fortë.

3 grupe kriminale janë bërë bashkë dhe janë në konflikt me bosët e krimit në Nikël. Nëse shteti nuk ndërhyn urgjent, pasojat do të jenë të rënda”, paralajmëron gazetarja Lala.

Image
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME