Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTA“Land Rover”, “Porsche Cayenne”/ Arrestohet shqiptari që “përpinte” makinat luksoze në Greqi

“Land Rover”, “Porsche Cayenne”/ Arrestohet shqiptari që “përpinte” makinat luksoze në Greqi

Oficerët e policisë greke, pas përpjekjeve për më shumë se një vit e gjysmë, arritën të arrestonin kokën e bandës, i cili me bashkëpunëtorët e tij, vidhnin automjete superluksoze nga zonat e pasura në Athinë, dhe më pas i shisnin në tregun e zi.

Referuar mediave greke, në pranga ka rënë një 29-vjeçar shqiptar, i cili ka precedentë të mëparshëm penalë.

Kjo bandë, të paktën nga fillimi i gushtit 2021 deri në mesin e vitit 2022, ka proceduar në mënyrë dhe metodë specifike në vjedhjen e automjeteve si Land Rover, Range Rover, Porsche Cayenne.

Pasi pikasnin makinat që donin të vidhnin, ata afroheshin në këmbë dhe pasi thyenin xhamin e derës së shoferit apo pasagjerit, futeshin brenda dhe çaktivizonin alarmin. Në vetëm pak minuta, mjeti “zhdukej”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: