Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETLëkundje tërmeti në Elbasan dhe Konispol

Lëkundje tërmeti në Elbasan dhe Konispol

Ditën e sotme janë shënuar disa lëkundje tërmeti në vendin tonë, por pa dëme.

Pak pas orës 12:00, lëkundjet e para janë shënuar në Konispol, ku sipas Institutit të Gjeoshkencave, e para ka qenë me magnitudë 2.3 ballë të shkallës rihter, e dyta ka qenë 4.4, ndërsa në orët e paradites është regjistruar edhe një lëkundje 2.4 ballë.

Ndërkohë më pas janë shënuar dy lëkundje në qarkun e Elbasanit, me magnitudë 2.5 dhe sërish 2.4.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME