Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËLista/ PL miraton listën me kandidatët për Këshillin Bashkiak të Tiranës

Lista/ PL miraton listën me kandidatët për Këshillin Bashkiak të Tiranës

Partia e Lirisë ka miratuar sot listën e kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Tiranës. Lista e cila udhëhiqet nga Silva Caka, Endrit Braimllari, Floida Kërpacci, Tedi BLushi dhe Ana Hazizaj e cila vjen nga forumi rinor ka në përbërje të saj profesionistë të të gjitha fushave, të cilët do të jenë përfaqësues të Partisë së Lirisë në Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Tiranës.

Partia e Lirisë ka miratuar sot listën e kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Tiranës. Lista e cila udhëhiqet nga Silva Caka, Endrit Braimllari, Floida Kërpacci, Tedi BLushi dhe Ana Hazizaj e cila vjen nga forumi rinor ka në përbërje të saj profesionistë të të gjitha fushave, të cilët do të jenë përfaqësues të Partisë së Lirisë në Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Tiranës.

“Miratimi i listës nga kryesia e Partisë së Lirisë kaloi më parë në filtrin e Komisionit të Vlerësimit të Kandidaturave. Sipas kritereve të përcaktuara, ky komision përzgjodhi emrat të cilat më pas i kaluan kryesisë për miratim”, ka njoftuar Partia e Lirisë.

Lista ka 63 emra, ndërkohë që me vendimin e djeshëm të KQZ numri fundor i listës duhet të ishte 62, teksa 61 janë anëtarët e Këshillit Bashkiak.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME