Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETLojrat e fatit, policia e Fierit godet 27 raste

Lojrat e fatit, policia e Fierit godet 27 raste

Drejtoria Vendore e Policisë Fier, gjatë 2 fazave të megaoperacionit kundër lojërave të fatit, ka goditur 27 raste të kësaj veprimtarie të kundërligjshme. Për këto raste janë arrestuar dhe proceduar penalisht 28 shtetas, konkretisht:

  • Faza e parë/5 të arrestuar, shtetasit: A. B., 45 vjeç, M. O., 24 vjeç, F. S., 46 vjeç, K. T., 20 vjeç, A. M., 62 vjeç.

Gjithashtu janë proceduar në gjendje të lirë 7 shtetas:A. P., 48 vjeç, A. P., 55 vjeç, T. A., 64 vjeç, Sh. H., 52 vjeç, J. V., 27 vjeç, E. Xh., 43 vjeç, B. L., 47 vjeç.

  • Faza e dytë/5 të arrestuar, shtetasit E. T., 34 vjeç, R. C., 25 vjeç, E. K., 25 vjeç, E. B., 47 vjeç, A. P., 53 vjeç.

Gjithashtu, janë proceduar në gjendje të lirë 11 shtetas: K. P., 53 vjeç, B. Xh., 37 vjeç, E. J., 32 vjeç, J. K., 24 vjeç, E. M., 35 vjeç., B. L., 47 vjeç, V. Z., 57 vjeç, A. K., 54 vjeç, M. T., 64 vjeç, L. H., 42 vjeç dhe M. S., 27 vjeç.

Janë sekuestruar 26 celularë, 3 komjuter, 7 ipad dhe 1 tv.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME