Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTALufta Izrael-Hamas/ OKB njofton mbledhje urgjente të martën

Lufta Izrael-Hamas/ OKB njofton mbledhje urgjente të martën

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së do të mblidhet të martën për të diskutuar situatën në Gaza. Ata do të kërkojnë një zgjidhje për situatën pasi të premten SHBA vuri veton ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit të OKB-së për një armëpushim. Kjo rezolutë që u mbështet nga pothuajse të gjithë anëtarët e tjerë, ndërsa Mbretëria e Bashkuar abstenoi.

Agjencia e lajmeve AFP, e cila deklaroi se kishte parë një draft të tekstit, tha se ai bën thirrje për “një armëpushim të menjëhershëm humanitar” si dhe “lirimin e menjëhershëm dhe pa kushte të të gjithë pengjeve”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME