Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËMariah Carey flet për projektet e saj të reja muzikore

Mariah Carey flet për projektet e saj të reja muzikore

Mariah Carey konfirmoi në një intervistë për Good Morning America se është rikthyer sërish në studio.

Gjatë intervistës që u transmetua të hënën, fituesja e Grammy-t pranoi: “Ka muzikë të re në horizont”. “Kam punuar tre, katër javët e fundit vetëm për të shkruar këngë të reja,” tha këngëtarja e “Obsessed”.

Mariah publikoi për herë të fundit një album të plotë me muzikë të re në vitin 2018 . Rekordi arriti kulmin në vendin e pestë në Billboard 200 me bashkëpunime me Blood Orange, Gunna, Slick Rick dhe Ty Dolla $ign.

Që atëherë, Carey është shfaqur në në disa këngë, duke përfshirë remiksin hit të vitit 2022 të këngës së Latto-s “Big Energy” me DJ Khaled. Ajo publikoi gjithashtu albumin e festave të Mariah Carey’s Magical Christmas Special në 2020.

Me afrimin e sezonit të festave të këtij viti, Mbretëresha e Krishtlindjeve është e përqendruar të shfrytëzojë sa më shumë kohën më të mrekullueshme të vitit duke dalë në turne.

Turneu pason disa vite speciale televizive dhe koncerte të njëpasnjëshme, si shfaqja festive e vitit të kaluar në Madison Square Garden, e cila u shndërrua në ngjarjen televizive Mariah Carey: Merry Christmas To All! për CBS dhe Paramount+.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME