Tuesday, March 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMartin Henze: Edvin Rama nuk ka prejardhje Ilire, prejardhja e tij është...

Martin Henze: Edvin Rama nuk ka prejardhje Ilire, prejardhja e tij është rome

SHKRUAN: MARTIN HENZE

Qeveria e Shqipërisë po kthehet gjithnjë e më shumë në një klinikë psikiatrike. Ministrja e Arsimit është e shqetësuar për “plakjen e vendit”, ndonëse ajo vetë dhe ekzekutivi i saj i korruptuar Rama, janë përgjegjës për eksodin masiv të të rinjve.

Kur jepet ndonjë koncesion i lojërave të fatit në Shqipëri, ai i shkon drejtpërdrejt familjes Rama. Kjo familje nuk e ka prejardhjen nga ilirët, por janë romë. Biznesi më i madh i tyre është Ballkani i hapur, shitja e kombit shqiptar te rusët dhe serbët. Kjo politikë dhe shitje e shqiptarëve te armiqtë e tyre duhet të ndalet me çdo kusht.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: