Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREMbështetës të Berishës mblidhen poshtë banesës së tij, i thurin vargje kryedemokratit

Mbështetës të Berishës mblidhen poshtë banesës së tij, i thurin vargje kryedemokratit

Mbështetës të ish-kryeministri Sali Berisha janë mbledhur sërish poshtë banesës në pritje të fjalës që ai do të mbajë. E ndërsa presin daljen e Berishës në dritare, një prej simpatizantëve të tij ka thurur vargje për ish-kryeministrin, të cilat i lexoi para demonstruesve.

Ndërkohë, kreu i Partisë Demokratike, ka mbajtur fjalimin e radhës. Gjatë fjalë së tij, Berisha tha se Shqipërinë po e gërryen, po e rrënon vjedhja e tmerrshme qeveritare. Ai tha se të gjitha pushtetet janë në duart e një njeriu që ka për armë kryesore korrupsionin, pasi sipas tij ai korruptoi opozitën, diplomatë dhe eksponentë kryesorë të zbulimit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME