Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMessi bllokohet 2 orë në aeroportin e Pekinit nga policia

Messi bllokohet 2 orë në aeroportin e Pekinit nga policia

Kombëtarja e Argjentinës, kampione e botës, të enjten do të luajë miqësoren kundër Australisë në stadiumin e Punëtorëve në Pekin. Sfidë magjepsëse dhe tifozët e fenomenit Albiceleste, Lionel Messi, e kanë pritur prej disa kohësh. Megjithatë, pas mbërritjes së tij në territorin kinez, Pleshtit iu desh të përballej me një episod aspak të këndshëm.

Leo Messi kishte mbërritur me avionin e tij privat së bashku me truprojat e tij dhe disa miq. Me të ishte edhe ish-juventini Angel Di Maria. Në Pekin, Messi do të bashkohej me shokët e tij të skuadrës, për miqësoren me Australinë të enjten. Me mbërritjen e tij në aeroport, megjithatë, gjërat nuk shkuan tamam mirë. Pleshti në fakt u ndalua nga policia kufitare kineze dhe u mbajt për dy orë. Arsyeja? Probleme me pasaportën.

ÇËSHTJE PASAPORTE

Sapo zbarkoi në aeroportin ndërkombëtar të Pekinit, Messi u bllokua nga agjentët e kufirit kinez. Ngjarjen e dëshmojnë disa foto të shfaqura në rrjete sociale, ku sulmuesi i ri i Inter Miami mban në dorë pasaportën e tij. E është pikërisht dokumenti i udhëtimit shkaku i problemeve. Pleshti kërkonte të hynte në Kinë duke përdorur atë spanjolle në vend të asaj argjentinase. Pasi kishte hyrë në Tajvan me të njëjtën pasaportë, ish-kampioni i PSG-së ishte i sigurt se ishte e vlefshme edhe për hyrjen në Kinë: “Tajvani nuk është Kina?”, i ka pyetur ai agjentët. Jo tamam…

Siç u përmend, pas dy orësh ndalim, agjentët më pas i dhanë sulmuesit aprovimin për hyrjen në vend.

https://twitter.com/iPaulCanada/status/1667481247881347072?s=20

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME