Friday, September 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: Betejë vendimtare, na jepni fuqi t’ju japim llogari

Meta: Betejë vendimtare, na jepni fuqi t’ju japim llogari

I vetmi kandidat për kreun e partisë, Ilir Meta i është drejtuar sot pasdite kutisë së votimit, ndërsa Partia e Lirisë mban sot konventën e parë që nga reformimi i saj.

Meta foli për programin e kësaj force për të frenuar largimin e të rinjve nga vendi, ndërsa pohoi se fuqia e shqiptarëve është referendumi.

“Zotimi është një lidership i vendosur deri në triumf përfundimtar të lirisë mbi tiranisë. Dy parimet janë: Never give up dhe The lider should lead. Betejë vendimtare për afirmimin e të ardhmen e kombit. Angazhimi më madhor i konventës, që Shqipëria duhet t’i përkasë të rinjve. Në fushatat e fundit që bëja para se të zgjidhesha për president flisja për mbështetjen e të rinjve e frymëzimin për të jetuar e punuar këtu. Pensionistët më thoshin flet vetëm për të rinjtë e jo për ne. U thosha kur flas për ta flas për tërë Shqipërinë. Nëse nuk mbajmë të rinjtë këtu është problem për të gjithë se nuk ka kush paguan as pensionet tuaja. Shqetësimet e mia dolën të vërteta. Është rritur numri i qytetarëve që jetojnë të vetmuar. Dramë e madhe familjare shoqërore e kombëtare. Programi që kemi paraqitur sot është i realizueshëm. Nuk kemi premtuar të bëjmë mrekulli si në Danimarkë e Gjermani, por më të mirën siç kanë bërë fqinjët tanë. Jemi të qartë e të bindur në programin tonë. Sot i themi shqiptarëve, na jepni fuqi t’ju japim llogari. Fuqia juaj është referendum”, tha Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: