Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMeta: Shumë shpejt nisim protestat kudo ku ka krim e vidhen qytetarët

Meta: Shumë shpejt nisim protestat kudo ku ka krim e vidhen qytetarët

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta njoftoi se do të nisin protestat së shpejti. I pyetur nga gazetarër për kohën e zhvillimit të këtyre tubimeve ai tha se brenda 24 orëve do jepet njoftimi për protestën e parë. Meta theksoi se do të protestohet aty ku ndodh krimi dhe vidhen qytetarët e vota e tyre.

“Nuk do të habitemi që si kryetar i PL të jem vazhdimisht përpara parlamentit së bashku me ata qytetarë që ndjehen të pa përfaqësuar nga një parlament me vota te vjedhura. Si rezultat i kësaj forca më e dëmtuar ishte ish LSI, që në vend që të kishte 12 ka vetëm 4 mandate. Edhe kësaj force politike qëndron në sheshe, tek njerëzit. Aty do ta shprehë me forcën më të madhe, jo vetëm me deputetët por edhe me zërin e qytetarëve”, tha Meta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME