Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMonika Kryemadhi: Ramës i duhet presidenti për iniciativat antishqiptare

Monika Kryemadhi: Ramës i duhet presidenti për iniciativat antishqiptare

Më 30 maj është raundi i tretë dhe i fundit që duhen 84 vota për të zgjedhur Presidentin e ri, pasi në dy raundet e fundit sipas ligjit duhen vetëm 71 vota që Partia Socialiste i ka.

Monika Kryemadhi mendon se Edi Ramës nuk i duhet presidenti për pushtet apo për të uzurpuar të gjitha pushtetet, por për të noterizuar disa iniciativa antishqiptare që pritet të shfaqen së shpejti. Sipas kryetares së LSI-së, vendit i duhet më shumë një president patriot sesa politikan për të shmangur këto iniciativa të kryeministrit.

”Mendoj që në postin e presidentit duhet të jetë një patriot sesa një politikan. Sot roli i presidentit ka rëndësinë për të noterizuar iniciativat antishqiptare të zotit Rama. Kjo është pika kyçe. Nuk është çështja e pushtetit. Unë uroj që të mos jetë kështu. Çështja e presidentit është komplekse. Për mua, më shumë se politikan, duhet patriot. Ilir Meta politikan është 65 ligje ka kthyer për shkelje dhe parlamenti i ka rrëzuar. Që nga investimet strategjike të cilët nuk e marrin investitorët e vërtetë”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME