Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMuhamet Rrumbullaku: Policia zbërthen 6 vrasje që tronditën vendin nga 2021-2023

Muhamet Rrumbullaku: Policia zbërthen 6 vrasje që tronditën vendin nga 2021-2023

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka dalë në një konferencë për mediat për të dhënë detaje lidhur me megaoperacionin e policisë,  ku u lëshuan 15 urdhër-arreste dhe u zbuluan 6 vrasje.

Rrumbullaku renditi disa nga krimet që tashmë janë zbardhuar, në periudhat e ndodhura në 2021-2023.

“Janë zbardhur 6 vrasje, 3 raste të vjedhjes me dhunë, kanosjes së punonjësit të policisë, si edhe zbardhja e dy vrasjeve të kryera në tentativë. Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 15 urdhra ndalimi, janë ekzekutuar 12, ndërsa 3 shtetas janë shpallur në kërkim. Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023. Laert Haxhiu është organizator dhe porositës i dy vrasjeve në Athinë.

Jemi ne komunikime të vazhdueshme me zyrën e Interpolit, kemi besim se mund ta arrijmë pavarësisht problematikave që kemi para mes dy vendeve. Jemi në bashkëbisedime për të zgjidhur problemin e çështjeve të ekstradimit me Greqinë, por edhe për raste të tjera për të gjithë shtetasit shqiptarë, tha Rrumbullaku.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME