Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJINdryshime në Snapchat, prindërit mundë të shofin se me kë flasin fëmijët

Ndryshime në Snapchat, prindërit mundë të shofin se me kë flasin fëmijët

Aplikacioni i njohur në mbarë botën, ‘Snapchat’ ka lajmëruar përdoruesit  e tij se tashmë prindërit do të kenë mundësinë që të lexojnë të gjitha bisedat ‘jo të ruajtura’ nga fëmijët duke ju dhënë mundësinë kështu të zbulojnë se me kë ata po flasin.

Image

Qendra Familjare është krijuar për të pasqyruar mënyrën se si prindërit angazhohen me adoleshentët e tyre në botën reale, ku prindërit zakonisht e dinë se me kë janë miq adoleshentët e tyre dhe kur janë duke u shoqëruar, por të mos i përgjojnë bisedat e tyre private,” thuhet në një komunikatë për shtyp të kompanisë.

Ky funksion ka si qëllim që edhe fëmija edhe prindi të japë pëlqimin e tyre për monitorim. Pasi një prindi i jepet akses në këtë‘formatim’ të ri, ai do të jetë në gjendje të shohë një listë të miqve të tyre dhe të raportojnë çdo gjë të dyshimtë.

Image

Siç është projektuar, mjeti nuk do të njoftojë një prind për ndonjë llogari alternative Snapchat që një fëmijë mund të ketë.

Image

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME