Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNë Fier fushatë për art dhe politikë

Në Fier fushatë për art dhe politikë

Në Fier janë mbledhur artistët më të mirë të vendit. Në kulmin e fushatës elektorale arti nuk don t’ia dijë për politikën e ditës, pasi arti është me lart se politika dhe interesat e ditës.

“Nisëm Festivalin Mbarëkombëtar të Aktrimit “Apollon”, që padyshim është një nga ngjarjet më të bukura kulturore të vitit, një patentë kjo që disponohet nga drejtori i këtij teatri Klajdi Marku dhe i ka munguar për shumë vjet qytetait Fierak.

Këtë javë Fieri do të jetë i artistëve dhe i magjisë së artit skenik’- shkruan Armando Subashi, kryebashkiaku i Fierit dhe kandidat për 14 majin.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME