Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNicki Minaj merr çmimin ‘Michael Jackson Video Vanguard’

Nicki Minaj merr çmimin ‘Michael Jackson Video Vanguard’

Reperja e njohur, Nicki Minaj u nderua  me çmimin prestigjioz Michael Jackson Video Vanguard në MTV Video Music Awards 2022.

Gjatë fjalimit të saj, Nicki falenderoi të gjithë njerëzit që e kanë ndihmuar gjatë karrierës muzikore.

“Dua t’i them faleminderit të gjithë njerëzve që më frymëzuan – Lil Wayne, Foxy Brown, Lauryn Hill, Jay-Z, Slick Rick, Doug E. . Të freskëta.”

Më pas, Nicki përmendin figurat frymëzuese në industri , duke përfshirë edhe artistin të cilit i është emëruar çmimi i saj.

“Do të doja që Whitney Houston dhe Michael Jackson të ishin këtu”, tha ajo. “Do të doja që njerëzit të kuptonin se çfarëata donin të thoshin dhe çfarë po kalonin. Uroj që njerëzit ta merrnin seriozisht shëndetin mendor.”

Nderi – i cili i jep fituesit një statujë të’ moonman’- i është dhënë më parë Missy Elliott, Jennifer Lopez, Pink, Rihanna, Beyoncé, Britney Spears, LL Cool J, Madonna dhe David Bowie .

‘Nicki ka thyer barrierat për gratë në hip-hop me shkathtësinë dhe mjeshtërinë e saj krijuese,” tha në një deklaratë Bruce Gillmer, President i Muzikës, Talentit Muzikor, Programimit dhe Ngjarjeve, Paramount. ”

Artistja është nominuar për 17 VMA gjatë viteve dhe fitoi për herë të parë në 2011 për videon më të mirë të hip-hop.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME