Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËTaylor Swift fiton cmimin ‘Video e Vitit’

Taylor Swift fiton cmimin ‘Video e Vitit’

Kvngëtarja Taylor Swift fitoi cmimin ‘Video e Vitit’  për “All Too Well (10 Minute Version) në VMAs.

Gjatë fjalimit të saj, artistja falenderoi fansat dhe zbuloi se do të publikojë një album të ri më 21 tetor.

“Jam shumë e nderuar që jam  përkrah artistëve dhe regjisorëve  të mrekullueshëm në këtë kategori,” tha Swift .Unë thjesht dua të them se jam shumë e lumtur nga fakti që hera e parë në historinë e VMA që katër nga regjisorët e nominuar në kategorinë Video e Vitit janë gra.

Ajo vazhdoi, duke thënë: “Ju djema, unë jam shumë krenare për atë që kemi bërë dhe e di që, ne nuk do të kishim mundur ta bënim këtë film të shkurtër nëse nuk do tëkishim mbështetjen tuaj. Sepse unë nuk do të isha në gjendje t’i riregjistroja albumet e mia nëse nuk do të ishit ju… Më inkurajuat ta bëja këtë. Ndërkohë dua t’iu them kisha vendosur se albumi imi ri do të dalë më 21 tetor.”

Të nominuarit përfshinin Doja Cat për “Woman”, Drake ft. Future & Young Thug për “Way 2 Sexy”, Ed Sheeran për “Shivers”, Harry Styles për “As It Was”, Lil Nas X, Jack Harlow për “Industry Baby”. Olivia Rodrigo për “Brutal” dhe Taylor Swift për “All Too Well (version 10 minuta) (Versioni i Taylor).”

Swift më parë ka marrë çmimin Video e Vitit në 2015 për “Bad Blood” dhe përsëri në 2019 për “You Need to Calm Down”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME