Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJINjë tjetër rast vetëflijimi live në TikTok

Një tjetër rast vetëflijimi live në TikTok

Një histori tjetër dramatike vjen nga TikTok. Ngjarje e cila nuk mund ta lërë njeriun indiferent dhe nuk e shtyn njeriun drejt reflektimit të thellë. Mbrëmjen e 11 tetorit, në Bolonja, “Inquisitor Ghost”, një influencer 23-vjeçar, i dha fund jetës gjatë një video live në TikTok. Të shumtë ishin ato që i dërguan ndihmën e shpejtë. por pa rezultat.

Arsyet e gjestit ekstrem nuk janë ende të qarta, por duket se pas tij ka një bullizëm kibernetik.

Siç tregohet nga “Il Resto del Carlino”, shumë influencer, italianë por mbi të gjitha amerikanë, kanë rindërtuar atë që ndodhi në orët e fundit të jetës së “Inquisitor Ghost” dhe shumë pretendojnë se ai ka takuar një vajzë online në “Call of Duty”, me të cilën ai filloi të shkëmbente mesazhe në chat duke menduar se ajo ishte një e rritur. Megjithatë, vajza ishte 17 vjeçe dhe sipas burimeve të pa verifikuara, ajo i dërgoi komunitetit social foto të bisedave me të riun nga Bolonja duke e akuzuar për “pedofili”. Kjo lëshoi një valë urrejtjeje dhe fyerjesh ndaj “Inkuizitor Ghost” që do ta çonte atë fillimisht në një periudhë heshtjeje sociale dhe në fund do t’i merrte jetën.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME