Sunday, December 3, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNobel në Letërsi 2022/ Fituese shkrimtarja franceze Annie Ernaux

Nobel në Letërsi 2022/ Fituese shkrimtarja franceze Annie Ernaux

Shkrimtarja franceze fitoi Çmimin Nobel për “guximin dhe mprehtësinë me të cilën ajo zbulon rrënjët, ndasitë dhe vetëpërmbajtjen kolektive të kujtesës personale”.

Çmimi Nobel në Letërsi për vitin 2022 i jepet shkrimtares franceze Annie Ernaux “për guximin dhe mprehtësinë me të cilën ajo zbulon rrënjët dhe kufizimet kolektive të kujtesës personale”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME