Sunday, April 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET Operacion policor për kapjen e Talo Çelës në Tiranë

 Operacion policor për kapjen e Talo Çelës në Tiranë

Policia e shtetit është duke organizuar një tjetër operacion për kapjen e të shumëkërkuarit Talo Çela. Lapsi.al mëson se në operacion janë përfshirë forcat RENEA dhe ato të FNSH-së.

Burimet thanë se janë duke u kontrolluar disa banesa dhe ambiente në periferi të Tiranës. Kanë qenë disa informacione të marra se i kërkuari për një sërë vrasjesh ka strofullën në dalje të kryeqytetit.

Policia ka dalë disa herë blof në tentativat për të vënë në pranga Talo Çelën. Rasti më i fundit ishte mbrëmjen e së hënës kur forcat RENEA zbarkuan në Peqin, por u ktheyn duarbosh.

Mediat raportuan edhe për një përplasje mes krerëve të RENEA-s dhe zyrtarëve të policisë lokale ppasi këta të fundit u akuzuan për dekonspirim të operacionit. RENEA kërkoi në banesën e një personi me influencë në zonë ku dyshohej se fshihej Talo Çela, por nuk gjeti asnjë gjurmë të tij.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME