Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREOperacioni plastik i Brad Pitt po çmend internetin

Operacioni plastik i Brad Pitt po çmend internetin

Videoja që i vuri flakën thashethemeve

Ai mund të jetë në të 60-at, por Brad Pitt është ende një nga meshkujt më seksi në botë. Disa ia atribuojnë këtë një stili jetese të shëndetshëm, kujdesit dhe gjeneve të denja, ndërsa të tjerë spekulojnë se pamja e tij e mirë tani është produkt i operacioneve plastike.

Një video që është bërë virale në TikTok dhe Instagram ditët e fundit vjen për të nxitur thashethemet. “Magjistari i estetikës” britanik, doktor Jonny Betterridge, ndau në rrjetet sociale dyshimet e tij se aktori fitues i çmimeve ka bërë në fshehtësi një ngritje të fytyrës dhe madje ka ofruar të dhëna përkatëse duke analizuar fytyrën e tij.

Ndërsa nuk ka asnjë provë të vërtetë që Brad Pitt zgjodhi bisturinë, duke parë dy imazhe të aktorit të postuara në internet nga Dr Betteridge – një nga një ngjarje në tapetin e kuq në 2020 dhe një nga Wimbledon verën e kaluar (2023) – dallimet janë të dukshme.

Bukuroshja e famshme beson se aftësia e Brad Pitt për t’u tkurrur në vend të moshës duke ndryshuar kohën mund të varet nga një vizitë te një kirurg i mirë.

” Videoja e Brad është bërë virale sepse njerëzit nuk mund ta besojnë se sa mirë duket ai në të 60-at e tij ,” tha ai për gazetën The Sun. Duke parë fotot që kam postuar, Brad duket sikur mund të kishte bërë një ndryshim të fytyrës . Ndryshimet janë të rëndësishme ”, vazhdoi ai.

“ Të kesh këtë shkallë lifting në fytyrë dhe kontur, sidomos në mes dhe në fund… këto rezultate nuk mund t’i arrish me metoda jokirurgjikale ”, shtoi ai.

Dr Betterridge, i cili drejton jbaesthetics.com në Londër, tha se ashensori shpesh lë një mbresë në llapën e veshit. Është shenja që i tradhton. Dr Jonny pohoi se veshi i Brad kishte ” pamjen klasike të një mbresë të ngritjes së fytyrës “. “ Gjatë procedurës lëkura rreth saj ngrihet, gjë që mund të ndryshojë formën dhe pozicionin e llapave të veshit ”, thotë doktori.

Nëse Brad Pitt ka pasur vërtet një operacion të tillë, sipas Dr Betterridge, atëherë vlerësohet se i ka kushtuar mbi 100,000 £ dhe ai do të kishte kaluar një periudhë rikuperimi 2-3 muajsh.

” Unë do të jem i sinqertë, nëse do të kem atë lloj parash pas 25 vjetësh, do të bëj pikërisht këtë – pavarësisht nëse Brad e ka bërë atë apo jo ,” vuri në dukje ai gazetës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME