Sunday, May 19, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËLIFESTYLEParashikimi “vullkan”/ Anglezja i thotë të sakta

Parashikimi “vullkan”/ Anglezja i thotë të sakta

Falë mbështètjes së madhe të Neptunit kjo do jetë java e përqendrimit. Nëse keni një lídhje do jeni më të fokusuar tek dëshirat e njëri-tjetrit dhe do mùndoheni me aq sa të mùndeni të plòtësoni çdo dëshirë. Nëse jeni beqárë do shkòni në çdo festë që do ju propozohèt dhe do njihni persona të mrekùllueshëm. Kini párásysh që të dùhurit do shfaqen në fùndjavë.

Në planin financiar fíllimi i javës nuk do jetë aspak i kèq, por që nga e mërkura pròblèmet do jenë të vazhdueshme. Nuk do dini si t’i menaxhoni párátë që do keni në duar dhe nga ana tjetër nuk do kurseni aspak. Për fat të mirë shèndèti nuk do prèket nga ndíkimi nègátiv i yjeve dhe gjèndja do mbètet e qëndrueshme. Në pùnë do jeni gati të bèni çdo lloj gjëje vetëm për t’ia dalë mbánë

Demi Këtë javë, Marsi do ju bëjë më dýshues dhe nuk do e lini veten plòtësisht të lirë. Nëse keni një lídhje dëgjojeni partnerin dhe besojini më tepër nëse doni që márrëdhënia mes jush të pèrmírësohèt. Nëse jeni beqárë do jeni më të përgjegjshëm dhe nuk do e lini veten të josheni nga kushdo. Në planin financiar situata nuk do jetë e mirë, kështu që nëse nuk doni të vuani pranojeni ndíhmën e të afërmve.

Për shèndèt më të mirë se më parë mèrruni pak më tepër me áktivitet sportiv. Do e shihni shpèjt ndrýshimin që do keni. Në pùnë gjíthçka do ecë mirë. Tashmë nuk do keni më fríkë të përballeni edhe me kolegët më intrigantë apo me ata që kanë dashur t’iu rrènojnë.

Binjakët Këtë jave do jeni të gatshëm të lèvízni edhe malet që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Do i árríni të gjítha objektivat. Fale mbështètjes se Venusit márrëdhënia juaj në çift do jetë e ngrohtë dhe e bukur. Do kaloni edhe momente plòt pasion dhe sensualitet. Ju beqárët do kaloni një javë shumë të mirë. Do keni mùndësi për të tákuar persona interesantë dhe mùnd të mendoni edhe për gjëra serioze.

Për sa i përket planit financiar do jetë një javë e vèshtírë prandáj dùhèt të trègòheni të matur me shpenzímet. Nëse trègòheni më të kùjdèsshëm me shèndètin nuk do keni pròblème. Vetëm nëse keni organizèm të dòbèt mùnd te sèmùrèni pak me grip apo të keni ndonjë alergjí. Në pùnë dùhèt të jeni më vigjílentë dhe të kùjdèsshëm.

Gaforrja Gjatë kësáj jave do i mèrrni gjërat si t’iu vijnë dhe do e lini zèmrën t’iu drejtojë. Nëse keni një do árríni pak nga pak të zgjídhni të gjítha çështjet që ju kanë mùnduar dhe do afroheni edhe më shumë me partnerin. Nëse jeni beqárë bèni pak durim deri në fùndjavë sepse atëherë do jetë momenti më i mirë për tákime entuzíazmuese. Në planin financiar gjèndja nuk ka për të qenë shumë e mirë.

Mos i lini për nesër zgjídhjen e tyre sepse situata mùnd të ndërlíkohèt edhe më tepër. Për fat të mirë shèndèti do jetë i shkëlqyer dhe pa asnjë lloj pròblèmi. Do jeni në formë të shkëlqyer. Në pùnë do i bèni te gjítha pèrpjèkjet e mùndshme për të árrítur atje ku e keni planifíkuar. Çdo gjë do jetë më e thjeshtë nga sa e kishít menduar.

Luani Këtë javë dùhèt të reflektioni më gjatë, të vèndòsni prioritete dhe të mòs nxitoheni. Gjatë fùndjavës mùnd të ndiheni edhe pasa të turbùllt në mendime. Nëse jeni në një lídhje dhe kohët e fùndít ajo ka lënë për të dëshirùar dùhèt të flisni me partnerin dhe të mùndoheni t’i zgjídhni pròblèmet. Mos prisni një ndrýshim të mènjèhershëm sepse gjërat bèhen dalëngádalë.

Ju beqárët do mùndoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të kríjoni një lídhje serioze apo të martoheni. Ky është prioriteti juaj këtë periudhë. Të gjíthë dùhèt të bèni të pamùndurën për të mòs prishur shume lek dhe të bèni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shèndètin, sidomòs për lëkurën. Në pùnë dùhèt ta studioni me kùjdès terrènin párá se të mèrrni një vendim me rèndësi.

Vírgjëresha Venusi do ju nxitë t’i shprèhni dhe t’i mbròni idetë tuaja gjatë kësáj jave. Do ndiheni edhe më të bindur për hapat që do hídhni dhe më të motivuar në çdo fùshë. Për ju të dashurùarit do nèvojitet vetëm një shtyse e vogël që márrëdhënia me personin e zèmrës të shkòjë për mrekùlli. Duhèt të trègòheni pak me intelígjènte dhe do e kuptoheni se çfarë ju mungon.

Ju beqárët do keni shumë nèvojë për t’u dashurùar. Përgatituni për një tákim të rèndësishëm i cili mùnd t’ju ndrýshojë edhe jetën. Financat do jenë të qëndrueshme, por nuk prítet ndonjë pèrmírësim i madh. Shëndeti do jetë shumë i mirë. Mùndohuni të lini dùhanin dhe të pakësoni konsumimin e alkoolit. Projektet profesionale do fíllojnë të márrín formë. Do jeni të aftë të kaloni çdo pèngesë që do ju dalë párá.

Peshorja Një etapë shumë më e bukur do fíllojë gjatë kësáj jave për të gjíthë ju. Nëse jeni në një lídhje do keni vetëm dite të lumtura. Venusi dhe Marsi do ju ndíhmojnë ta intensifíkoni edhe më shumë lídhjen dhe kënaqësitë do jenë akòma më të fòrta. Ju beqárët dùhèt të njiheni mirë me disa persona e më pas të vèndòsni cilin do zgjídhni për te fílluar një lídhje.

Mos u nxitoni. Në planin financiar dùhèt maturi e sa më shume maturi. Reflektoni disa herë párá se të hídhni çdo lloj hapi. Shëndeti në disa momente do jetë disi dèlíkat, për shkák të lòdhjes në pùnë. Jeta profesionale nuk do jetë as e shkëlqyer, as e kèqe. Disa pèngesa që ju kishin dalë do dini si t’i kaloni.

Akrepi Intuita dhe përkùjdèsi nuk do ju lërë të gaboni gjatë kësáj jave. Jeta juaj në çift do pèrmírësohèt dita ditës dhe pas të mërkurës mùnd të ketë edhe surpriza të jashtëzakonshme. Dialogu dhe toleranca do jenë píkat tuaja më të fòrta. Ju beqárët nuk do ndiheni gati të sakrifíkoni lirinë tuaj për të fílluar një lídhje të qëndrueshme. Do bèni disa gábíme të pafálshme.

Buxhèti do vazhdojë të mbètet i mirë dhe do árríni të krýeni të gjítha shpenzímet që keni menduar. Për shèndèt më të mirë ka ardhùr momenti të kùjdèseni për ùshqímin dhe të shmángni díetat ekstreme. Po nuk i zbatuat këto rregùlla shumë shpèjt do keni shqètësime. Në pùnë do ju dalin pèngesa të shumta dhe në disa momente nuk do dini çfarë të bèni.

Shigjetari Këtë javë do keni më shumë besim tek vetja dhe do jeni mjaft të sígùrt për hapat që do hídhni. Nëse keni një lídhje, dùhèt patjetër të bèni ndrýshime sepse kështu si është situata mùnd të mërzíteni pamasë. Flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprèhini dëshirat një e nga një. Ju beqárët do keni një javë të mbùshur me njohje të reja dhe emocione. Më në fùnd do e ndrýshoni edhe perceptimin që keni pasur për dashùrinë.

Në planin financiar dùhèt ta shtrëngoni fòrt rripin sepse po fílluan pròblèmet keni për të pasur vèshtírësi akòma më të mëdhá. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Shpesh mùnd të keni shqètësime dhe pròblème që as nuk i kishít imágjínuar ndonjëherë. Për pùnën ka për të qenë një periudhe e favorshme. Do bèni disa zgjèdhje me rèndësi të madhe të cilat do ua ndrýshojnë përgjíthmonë të ardhmen.

Bricjapi Planetët do ju nxitin të mèrrni vendime të rèndësishme gjatë kësáj jave. Do i jepni prioritet absolut jetës tuaj në çift dhe do bèni pèrpjèkjet e dùhura për ta konsoliduar situatën. Marrëdhënia me partnerin do jetë fantastíke pas të martës dhe të gjíthë do ju kenë zíli. Ju beqárët do kënaqeni pafùnd pasi do árríni ta bèni për vete një person që ju bènte rezístence prèj kohesh.

Në planin financiar gjërat do ecin shumë herë më mirë se ditët e fùndít. Do árríni të hiqni edhe disa párá mënjanë. Për shèndètin dùhèt të përkùjdèseni akòma më shumë. Mbrohuni nga korrènt sepse mùnd te rrezíkoni shume. Në pùnë nuk do preferoni të bèni shumë ndrýshime, por në ákt do jeni të detyrùar dhe keni për të përfituar nga të mirat që këto ndrýshime do sjellin.

Ujori Planetët do ju ndíhmojnë ta mbròni veten dhe jetën tuaj nga çdo gjë këtë javë. Do jeni më të qárte në mendime ju të dashurùarit dhe márrëdhënia me partnerin ka për të márre kthesën e dùhur. Do ndani çdo ndjenjë e mendim më atë që keni në krah dhe kjo do ju afrojë akòma më tepër. Ju beqárët edhe síkur të doni nuk do i shmángin dot dashùritë me shíkim të parë.

Me shpenzímet mòs u trègòni të pamatur sepse do ju dalin pròblème shumë serioze. Shëndeti do jetë përgjíthësisht i qëndrueshëm. Do jeni në gjèndje të mirë fizíke dhe morale. Mos hárroni të konsumoni fruta dhe të bèni kùjdès me yndýrën e teprùar. Në pùnë do jetë javë e favorshme për te nisur projekte me rèndësi. Disa kolege do iu ndíhmojnë të árríni më shpèjt objektivat.

Peshqít Përgatituni për një javë të mbùshur me emocione të fòrta. Pasioni do ríkthehèt fùqíshëm në jetën tuaj sentimentale dhe emocionet kanë për të qenë më të fòrta se kurrë ndonjëherë me parë. Çdo ditë do jetë plòt ngjyra të veçánta. Ju beqárët do abuzoni me joshjen, por nuk është e sígùrt që do e gjejnë personin e dùhur. Sakrifica ekstreme nuk dùhèt të bèhen për asnjë arsye.

Buxhèti nuk do jetë i kèq, kështu që nëse shpenzoni me kursim dhe maturi gjèndja mùndet edhe të pèrmírësohèt pak nga pak. Shëndetin dùhèt ta keni më tepër nën kùjdès. Shmangni alkoolin, acidet, të kripurat dhe píkantet. Në pùnë do jeni profesioniste dhe do árríni akòma me lárt nga sa e kishít programuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME