Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPas 10 vitesh Haaland barazon rekordin e Agueros

Pas 10 vitesh Haaland barazon rekordin e Agueros

Erling Haaland shënoi dy golëshin e tij të parë te Man City. Në ndeshjen e parë në Premier League, sulmuesi fitoi penalltinë dhe e shndërroi në gol, por ai shënoi përsëri sapo iu dha mundësia.

Ishte kohë e gjatë për Kampionët e Anglisë që një lojtar nuk kishte shënuar dy gola që në ndeshjen e parë të sezonit në kampionat.

Argjentinasi u transferua në vitin 2011 te Man City dhe zhvilloi plotë 10 sezone me kampionët në fuqi. Sulmuesi në moshën 34 vjeçare zgjodhi të transferohej te Barcelona, por u ndal për shkak të problemeve që iu shfaqën në zemër.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME