Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËTH@SHETHEMEPasuria 250 milionë $ e Tina Turner, kush do ta trashëgoi

Pasuria 250 milionë $ e Tina Turner, kush do ta trashëgoi

Tina Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet muzikore më të dëgjuar të të gjitha kohërave.

Turner ka fituar 12 çmime Grammy. Ajo zotëronte një numër pronash në mbarë botën. Pronat e saj më të shquara ishin një pronë prej 16 hektarësh në Zyrih, Zvicër, dhe një pronë prej 5 hektarësh në Küsnacht, Zvicër. Ajo gjithashtu zotëronte një shtëpi në Los Angeles, Kaliforni dhe një shtëpi në Monte Carlo. Ajo la pas një vlerë neto prej 250 milionë dollarësh.

Me shumë mundësi, bashkëshorti i saj, Erwin Bach, do të jetë një përfitues i madh. Çifti ishte së bashku për më shumë se 30 vjet dhe u martuan në vitin 2013. Kujtojmë se dy djemtë e saj kanë vdekur.

Njëri prej tyre në vitin 2018, Craig Raimond, i cili kreu vetëvrasje në moshën 59-vjeçare. Tjetri dhjetorin e kaluar, Ronnie Renelle Turner, vdiq nga kanceri. Prandaj pasuria mbetet për bashkëshortin dhe dy fëmijët e birësuar.

Image
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: