Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPenalltia e Neymar shpëton PSG

Penalltia e Neymar shpëton PSG

Ndalesa e parë në Ligue 1 për Paris Saint Germain. Skuadra e Galtier barazoi në Parces des Princes kundër Monacos: goli i barazimit erdhi falë një penalltie të Neymar në pjesën e dytë, që shpëtoi kryeqytetasit nga humbja në shtëpi. Në ndeshjet e tjera Olympique Marseille triumfoi ndaj një Nice në vështirësi (3-0). Montpellier mposhti Brest 7-0, Nantes fiton 3-1 ndaj Toulouse. Lorient dhe Troyes marrin suksesin, duke mundur përkatësisht Clermont (2-1) dhe Angers (3-1). Në fund, Dembélé i dhuroi Lyon një pikë (1-1 me Reims)

https://player.crazyvidup.com/embed/nuJHFgcLXwb3U?autoplay=1&htmlplayer=1

Befasi në Parc des Princes, ku PSG ndalet në 1-1 kundër Monaco. Vendasit dominuan fushën dhe u përpoqën të arrinin në përfundimin fitues pa qenë preciz në sulm. Parisienët patën një zotërim të madh të topit, por e gjetën veten në disavantazh për shkak të një kundërsulmi perfekt nga Volland në të 19′. Në fund të pjesës së parë dy herë shtylla ndaloi kryeqytetasit të ktheheshin në lojë, për dëshpërimin e Messi dhe Mbappè. Pas kthimit në fushë, skuadra e Galtier ishte e tjetërsuar. Në minutën e 72-të, Neymar barazoi rezultatin me penallti, ndërsa Hakimi goditi shtyllën e tretë të mbrëmjes pak caste më vonë. Bilbili i trefishtë e mbyll ndeshjen në 1-1 duke hipotekuar ndalesën e parë në kampionat të PSG.

https://player.crazyvidup.com/embed/23GxY5L4GkUnY?autoplay=1&htmlplayer=1

Ligue 1 France
Nantes 3-1 Toulouse
Brest 0-7 Montpellier
Lorient 2-1 Clermont Foot
Nice 0-3 Marseille
Troyes 3-1 Angers
Reims 1-1 Lyon
Paris Saint-Germain 1-1 Monaco

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME