Monday, March 4, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPërfshihet nga flakët një banesë në Berat, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Përfshihet nga flakët një banesë në Berat, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Një zjarr ka rënë në mesnatë në një vilë trekatëshe në Berat. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ish- “Pjeshkorja” pranë Sigurimeve Shoqërore. Një i moshuar ka qenë brenda në banesë, por ka arritur të shpëtojë.

Në vendngjarje ka shkuar grupi i shërbimit dhe mjete zjarrfikëse, të cilët konstatuan se kati i 3 i vilës ishte spërkatur me benzinë e kishte shpërthyer në flakë. Pas disa minutash u bë e mundur vënia nën kontroll dhe fikja plotësisht e zjarrit. Pronari i banesës nuk ndodhej në shtëpi. Në banesë ndodhej vetëm babai i pronarit, i cili arriti të shpëtojë, ndërsa ka vetëm dëme materiale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME