Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPlagosen 6 policë, arrestohen dhjetëra tifozë të Romës dhe Feynoord

Plagosen 6 policë, arrestohen dhjetëra tifozë të Romës dhe Feynoord

Qendra e Tiranës ka parë disa orë terrori për shkak të huliganëve holandezë dhe italianë, të cilët kanë ardhur në Shqipëri për finalen e Conference League mes Romës dhe Feyenoord.

Huliganët janë përplasur fillimisht me njeri – tjetrin dhe më pas me policinë e Tiranës.

Të njëjtat burime thanë se janë shoqërar dhe ndaluar dhjetëra tifozë të Romës dhe Feynoord. 

Nga burime mediatike mësohet se deri tani janë 6 policë të lënduar dhe 13 huliganë të plagosur në spital.

https://videopress.com/v/ncZnfAES?resizeToParent=true&cover=true&preloadContent=metadata&useAverageColor=true
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME