Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia prangos vëllanë e të armatosurit në Gazi

Policia prangos vëllanë e të armatosurit në Gazi

Greqi – Ai u arrestua pas një urdhër-arresti ndërkombëtar të Interpolit, teksa po merrte kafenë në Liosion

Në duart e EL.AS. gjendet vëllai i të armatosurit në Gazi, Gioni Idrici, i cili kërkohej me urdhër-arresti ndërkombëtar nga Interpoli. Gioni Indritzi u arrestua të shtunën (3/2) në rrugën 300 Liosion pas një operacioni të koordinuar nga organet e akuzës, pranë një biznesi makinash dhe në momentin që ai ishte duke pirë kafe.

Urdhri, mbi bazën e të cilit u arrestua, ishte lëshuar nga Shqipëria, pasi autori kishte shkelur kushtet e lirimit dhe ndërsa kishte detyrimin të paraqitej në komisariatin e policisë shqiptare, e kishte rrahur dhe ndodhej në Greqi. .

Në fakt, informacionet thonë se ai “po bënte jetën e tij” dhe po lëvizte gjatë gjithë kësaj kohe, pa asnjë masë paraprake.

Gioni Indrizi

Shqiptari ishte dënuar për grabitje me armë.

Vëllai i tij Bardi Indriji është ende në kërkim nga policia për të shtënat gjakftohtë ndaj tre kretanëve në Gazi.

Kush është “i armatosuri” i kërkuar?

I armatosuri 35-37-vjeçar thuhet se është dëbuar nga Greqia dy herë në të kaluarën. Në vitin 2012 ishte i dyshuari kryesor për një grabitje me armë në Avlonas. Mediat shqiptare po flasin për një bandit të pamëshirshëm.

Njeriu i armatosur

Kronikat

Ishte ora 07:00 e së shtunës, 16 dhjetor, kur një xhip i zi, pa targa, doli jashtë klubit të natës ‘Club Escape’ në  Gazi dhe sulmues të panjohur hapën zjarr përpara se automjeti të largohej me shpejtësi.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Iakhou dhe tre persona janë plagosur dhe janë dërguar në spital.

Në pamjen e parë shihet se tre viktimat ishin vendosur, teksa dilnin nga klubi, xhipi kaloi pranë dhe të shtëna. Sipas raportimeve, ka pasur të paktën shtatë të shtëna që goditën viktimat nga një distancë e afërt, me sulmuesit që donin t’i dërgonin një “mesazh” pronarit të klubit të natës.

Viktimat, të moshës 33, 28 dhe 24 vjeç, kishin ardhur nga Kreta për një festë beqarie.

Pika e sulmit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME