Monday, May 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia rrugore, hiqen 150 patenta për tejkalim shpejtësia

Policia rrugore, hiqen 150 patenta për tejkalim shpejtësia

Fier – Kontrolle intensive në të gjithë qarkun duke përdorur radarë, dragerat, kamerat dhe makinat inteligjente, për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, që bëhen rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore.

Kontrollet intensive, me qëllimin e vetëm, parandalimin e ngjarjeve rrugore me pasoja për jetën dhe shëndetin e përdoruesve të rrugës.

✅Gjatë javës që lamë pas, si rezultat i këtyre kontrolleve, janë pezulluar 153 leje drejtimi, nga të cilat 150 për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 3 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

✅Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë arrestuar në flagrancë 3 drejtues mjetesh për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

✅Janë ndëshkuar për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, 145 drejtues.

✅Janë ndëshkuar 315 drejtues mjetesh për parakalime të gabura.

✅244 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit.

✅35 drejtues janë ndëshkuar për mosvendosje të kaskës mbrojtëse.

✅945 drejtues janë ndëshkuar për shpejtësi tej normave të lejuara.

Policia e Rrugore e Fierit apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës, që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, të moderojnë shpejtësinë, të vendosin rripin e sigurimit, të mos përdorin celularin gjatë drejtimit të mjetit dhe të mos kryejnë parakalime të gabuara.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: