Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPPE/ Këlliçi flet nga Roterdami: Jemi tre deputetë, asnjë nuk voton për...

PPE/ Këlliçi flet nga Roterdami: Jemi tre deputetë, asnjë nuk voton për PD

A i është hequr e drejta Partisë Demokratike për të votuar në Kongresin e Partisë Popullore Europiane në Roterdam? Nga ky vend, Belind Këlliçi sqaron si qëndron e vërteta, ku edhe akuzon Edi Ramën për shpërndarje të një lajmi të pavërtetë.

”Sot ka dalë bllof një lajm i shpërndarë pak ditë më parë nga mediat e Edi Ramës. Ne e paralajmëruam, Jorida Tabaku nuk vjen si përfaqësuese e PD-së, por si anëtare, unë jam nga Forumi Rinor, ndërsa Albana Vokshi nga Lidhja e Gruas.

S’kemi asnjëri të drejtë vote në emër të PD-së, por në emër të grupeve që përfaqësojmë aty. Edi Rama të heqë Endri Fugën, dhe të marrë këta të Enkelejd Alibeajt sepse ia kanë kaluar në këtë rast.

Nuk ka asnjë përjashtim, pezullim apo lënie jashtë të PD-së. Ka një vullnet për të mos ndërhyrë në punët e brendshme të Partisë Demokratike, ashtu siç duhet të ndodhë”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME