Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedPranga çifti shqiptar në Itali, u kapën me 5 milionë euro kokainë...

Pranga çifti shqiptar në Itali, u kapën me 5 milionë euro kokainë në makinë

Itali – Plot 26 kg drogë e pastër kokainë është kapur nga autoritetet e Teneza di Torre Fantine. 

Gjatë kontrolleve nga policët u vu re një automjet me targa suedeze që kishte ndaluar në një servis pranë San Severeos. Aty ndodheshin dy persona me origjinë shqiptare dhe me pasaportë suedeze. 

Sipas mediave italiane, të dyshimtë për shkak të sjelljes së tyre, financuesit vijuan me kontrollet duke vënë re edhe shenja nervozizmi tek çifti shqiptar. Në ndihmë autoriteteve iu erdhën edhe qentë. Ata kryen një kontroll më të imtësishëm të makinës, duke zbuluar dy funde të dyshimta nga një sistem hapjeje hidraulike, njëra nën sediljen e shoferit dhe tjetra në sediljen e pasagjerit. Aty ishte vendosur drogë, kokainë

Kokaina mund të jepte rreth 5 mln euro në tregun e shpërndarjes së drogës. Çifti shqiptar janë dyshuar se ishin korrierë. Ata u arrestuan dhe u dërguan në burgun e Foggias, si përgjegjës për trafikim dhe posedim të lëndës narkotike. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME