Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPresidenti Begaj largon 17 punonjës civilë

Presidenti Begaj largon 17 punonjës civilë

Ende pa e nisur mirë punën, presidenti Bajram Begaj e nisi me spastrime në presidencë.

Ai hoqi kryekamerierin e këtij institucioni, i cili kishte që në vitin 1990 në punë.

Kulmi i largimeve nga puna do të ishte kur ai vendosi të shkarkojë Edvin Shvarc nga detyra, duke shkaktuar mjaft reagime dhe zemërim në opinionin publik.

Por ‘fshesa’ e Bajram Begajt nuk ndalet. Burimet thonë se 17 punonjës civilë janë larguar nga detyra gjatë kësaj fundjave.

Punonjësit e shkarkuar kanë ngritur pyetjen nëse ‘ekziston ligji për presidentin socialist’.

Kujtojmë se shteti shqiptar po paguan miliona dollarë për shkak të këtyre shkarkimeve masive pa asnjë kriter. Ndërkohë që virusi i Edi Ramës tanimë ka mbërritur në presidencë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: