Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËPRESIDENTIN E SHQIPËRISË DO E VENDOSI PARLAMENTI GREK

PRESIDENTIN E SHQIPËRISË DO E VENDOSI PARLAMENTI GREK

KUSH DO JETË PRESIDENTI I SHQIPËRISË NUK E VENDOS PARLAMENTI SHQIPTAR KUKULL POR AI I VËRTETË GREK!

Mllef nga Avokati Goxhaj

Që nga lashtësia e deri më sot, për herë të parë Presidentin e Shqipërisë e cakton Greqia!

E kanë kuptuar grekët e Kalit të Trojës që nuk duhet të harxhoheshin me luftë për të na marrë territore tokësore dhe detare, qëndra arkeologjike dhe popullsi!

Mjafton të bënin atë që bënë dikur me ndihmën e fuqive të mëdha, dmth pazar me to, dhe tashmë me pazarin 30 vjeçar që kanë me Mafien Ndërkombëtare Soros më së fundi Deti Jon si fillim bëhet i tyri dhe më pas Shqipëria e Jugut e braktisur nga shqiptarët!

Sepse ne nuk kemi në krye një Qeveri dhe pushtet Shqiptar, por jemi të pushtuar nga një Kalë Troje Sorosian, një Qeveri Kuislinge të pjellë nga orgjia dylberiste e Përbindëshit Soros me Grekun dhe Serbin, sepse në këtë vend është shterpëzuar Nëna Shqipëri e cila nuk lind më Skënderbej dhe Avni Rustemë…………… por veç hamzallarë ose idiotë që vriten më kot me njëri tjetrin “pse më sheh” dhe thashethemexhinjsh që merren me Përputhjen e ku*vave të Dubait!

Brezi i shqiptarëve të sotshëm është turpi më i madh i Historisë mijëra vjeçare që rrinë si të tredhur me valixhe në duar për të braktisur vendin e tyre, ndërkohë që duhet të ishin me hunj dhe shishe molotovë në duar për ti nxjerrë fkalën dhe tymin e zi të gjitha kështjellave garnizon të pushtuar nga Armiku që nga Kryeministria e deri te rajoni më i fundit i policisë..

Ta gëzoni Qirje Presidentin që do i japë detin Jon Greqisë dhe do na lërë një rrip det deri tek fuçia e tretë sa për tu larë turistët e huaj në resortet turistike të Gaz Pajave dhe hamzallarëve të tjerë…

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME