Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPrimaret e PD në Fier/ Evdar Kodheli kandidat për kryetar bashkie nga...

Primaret e PD në Fier/ Evdar Kodheli kandidat për kryetar bashkie nga opozita e bashkuar (vidio)

Ditën e sotme u zhvilluan balotazhet e Primareve për kandidatët për Kryetarë Bashkie të Partisë Demokratike të Shqipërisë në 5 degë.

Anëtarët dhe simpatizantët e PD-së votouan për së dyti herë në Mat, Dibër, Fier, Mirditë dhe Librazhd.

Edhe në Fier ka përfunduar procesi i numërimit të votave .

Vota total 964
Te pa vlefshme 22

1 – Evdar Kodheli 579
2 – Artur Mahmutaj 360

Evdar Kodheli do përfaqsoje opoziten e bashkuar ne zgjedhjet per pushtet lokal ne 14 Maj të vitit 2023

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME