Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedProtestat/ Pas Francës dhe Britania ngrihet në këmbë

Protestat/ Pas Francës dhe Britania ngrihet në këmbë

Protestat kundër rritjes së çmimeve dhe kostos së lartë të jetesës janë duke shpërthyer dita ditës në vende të ndryshme të Europës.

Pas Francës, ishte radha e britanikëve të dilnin në rrugë për të kundërshtuar rritjen e çmimeve dhe politikat e ndërmarra nga qeveria për t’i ndihmuar.

Me pankarta nëpër duar ku shkruhej ‘ne nuk paguajmë’, protestuesit parakaluan në disa prej shesheve kryesore të kryeqytetit britanik, duke kërkuar dhe mbështetjen e qytetarëve të tjerë që t’iu bashkoheshin.

Qytetarët e Europës janë duke u përballur me rritje të konsiderueshme të çmimeve të energjisë dhe produkteve ushqimore për shkak të luftës në Ukrainë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME