Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËMbaroi numërimi i votave në qarkun Fier, ja kush mori më shumë...

Mbaroi numërimi i votave në qarkun Fier, ja kush mori më shumë vota

Procesi i zgjedhjeve për kreun e FRPD ka përfunduar në qytetin e Fierit.

Në votime kanë marrë pjesë 171 anëtarë me të drejtë vote

Më i votuar ka rezultuar Besart Xhaferri i cili ka marrë 117 vota.

Mariglend Doçi mësohet se ka marrë 16 vota dhe Arnold kariqi, 14 vota.

Artion Bajramaj ka marrë 11 vota, Alesia Balliu 8 vota dhe Barbara Doda 5 vota.

Në Divjakë Mariglend Doçi ka marr 75 vota

Në Fier Besart Xhaferri ka marr 117 vota

Në Mallakastër Arnold Karriqi ka marr 34 vota

Në Patos Besart Xhaferri ka marr 80 vota

Në Rroskovec Besart Xhaferri ka marr 41 vota

Në Lushnje më i votuari ka qënë Besart Xhaferri ku ka marr 70 vota një më shumë se Arnold Kariqi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME