Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETProtestë tek Gjykata Kushtetuese kundër taksimit të profesioneve të lira

Protestë tek Gjykata Kushtetuese kundër taksimit të profesioneve të lira

Qindra qytetarë janë ngritur në protestë kundër vendimit të qeverisë së Edi Ramës për taksimin e profesioneve të lira.

Me parulla në dorë, qytetarët e thirrur nga Emisioni Piranjat po protestojë para Gjykatës Kushtetuese ku kërkojnë shfuqizimin e vendimit të qeverisë për taksimin e profesioneve të lira, ku sipas tyre kjo taksë do mbysi iniciativën e lirë dhe vetëpunësimin.

Të gjithë faktorët opozitarë janë shprehur kundër kësaj takse për profesionet e lira, duke i bërë thirrje Gjykatë Kushtetuese ta shfuqizojë vendimin e qeverisë. Përfaqësues nga PD-ja, PL-ja, Mundësia, Nismja Thurje, Shqipëria Bëhet morën pjesë në protestë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME